Mezoterapia igłowa to cykliczne, śródskórne lub podskórne podawanie skutecznych dawek środka farmakologicznego (witamin, wyciągów roślinnych) na określonej powierzchni skóry, objętej danym problemem estetycznym.
To nie chirurgiczny sposób poprawienia wyglądu naszej skóry. Śródskórne iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Poza tym dzięki mezoterapii igłowej następuje zdecydowana poprawa mikrokrążenia, odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry.
Mezoterapia głównie zajmuje się:
- odmładzaniem skóry (spłycanie zmarszczek twarzy i szyi, nawilżenie, odżywienie skóry)
- leczeniem cellulitu
- leczeniem rozstępów
- profilaktyką wypadania włosów
Częstotliwość zabiegów:
Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy , kiedy wykonywana jest w serii zabiegów. Początkowo należy poddać się jednemu zabiegowi co 7 – 14 dni przez około 2 miesiące. Następnie należy wykonywać 1 zabieg raz na miesiąc dla podtrzymania osiągniętych rezultatów. Przygotowanie do zabiegu:
- 1 tydzień przed zabiegiem polecamy wcierać w miejsca, które będą poddawane iniekcji preparat z Wit. K (tzw. Auriderm XO – dostępny w ciągłej sprzedaży w naszym Instytucie). Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).
- 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego (np. Aspiryny, Polopiryny, Acardu itd…)
Przebieg zabiegu:
Lekarz przed przystąpieniem do procedury zbiera wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera substancje aktywne, które zostaną podane (na ogół jest to 1– 3 składników). Zastrzyki wykonywane są strzykawka o cieniutkiej igle. Są one niemal bezbolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból stosujemy znieczulenie w postaci kremu EMALA. Może się zdarzyć , że igła trafi w naczynie krwionośne, wówczas powstaje mały siniaczek, który dość szybko znika. Po całym zabiegu stosuje się delikatny masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzone. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
Niedogodności mogące wystąpić podczas zabiegu:
- ból podczas wstrzyknięć (można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego np. kremu EMAL)
- rumień, delikatny obrzęk (występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie)
- siniaki, krwiaki (ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi np. aspiryny).
W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2 – 3 dni na doprowadzenie skóry do formy.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:
- ciąża, okres karmienia piersią
- ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry
- miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe
- cukrzyca
- choroba nowotworowa
- alergie na stosowany preparat
- przyjmowanie leków np. aspiryna
Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry tj. zmarszczki, zwiotczenia i ścieńczenie skóry. Zaleca się łączenie tego zabiegu z innymi zabiegami estetycznymi i kosmetycznymi. Odpowiednio dobrane substancje, czy też gotowe koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry w okolicach oczu, twarzy, szyi i dekoltu. Substancje czynne, które rewitalizują i regenerują to: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, DMAE, kompleksy witaminowe. Wszystkie te związki stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, ogólnie poprawiają wygląd skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie młodziej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Zdecydowanie widoczna jest także poprawa napięcia, jędrności skóry.
NCTF 135 /NCTF HANCTF® i NCTF HA® są jedynymi preparatami oddziałującymi na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra staje się odmłodzona w naturalny sposób. |
HYDROBALANSJakość naszej skóry pogarsza się wraz z upływem czasu. Nasze nawyki, zwyczaje, geny, a nawet pogoda są czynnikami wpływającymi na stan naszej skóry. HYDROBALANS naturalnie odmłodzi Twoją skórę, i sprawi, że będziesz wyglądać na tyle lat, na ile się czujesz. |
Mezoterapia igłowa to niezwykle cenna metoda w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest: wygładzenie skóry i redukcja cellulitu. Do tego zabiegu stosujemy zastrzyk z kofeiny, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Poza tym polecamy zastosowanie wyciągu z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, bowiem to one pobudzają metabolizm tłuszczów. Godna uwagi jest tu także krzemionka organiczna, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenowe.
UWAGA!!!!
W celu zwiększenia efektów zabiegowych zaleca się połączenie mezoterapii igłowej cellulitu z serią zabiegów masażu podciśnieniowego ELITE SHAPE. (patrz dział MEDI SPA).
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosiona głowy preparatów mineralnych i witamin można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia polega na wstrzykiwaniu substancji odżywiających włosy takich jak: dekspantenol, biotyna, krzemionka organiczna, witaminy. Powodują one znaczną regenerację struktury włosa.
Wskazania:
- sezonowe przerzedzenie włosów
- wypadanie włosów na skutek zaburzeń krążenia i ubogiej diety, zmian hormonalnych w okresie ciąży i laktacji
- włosy słabe, wymagające silnego odżywienia